Çocuk Kitabı Yazarlık Atölyesi

Yeni dönem kayıtları devam ediyor.

Temel Yazarlık Atölyesi ve Uygulama Atölyesi olarak iki bölümden oluşan Çocuk Kitabı Yazarlık Atölyesi yeni dönem kayıtları devam ediyor.

Hafta içi ve hafta sonu seçeneklerinin yer aldığı atölye programı hafta da 1 gün 2 saat olmak üzere toplam 8 hafta sürecektir.

Temel Yazarlık Atölyesi

Çocuk Kitabı Yazarlık Atölyesi temel eğitim programı içerisinde çocuk üzerine düşünüp kısa kısa yazı pratikleri yapılacaktır. Ayrıca katılımcıların yazdıkları hikâyeler değerlendirilecek, duygu, düş gücü, serüven, mizah, merak ve bilgi öğelerinin dağılımı, hikâyenin gelişimi, çocuk romanının özellikleri, diğer yazma teknikleri, katılımcıların yazdığı metinler üzerinden çalışılacak, yayınevleri ile iletişim ve dosya sunumu üzerine bilgiler verilecektir.

Uygulama Atölyesi

Uygulama atölyesi en yalın hali ile kendi kitabınızı yazacağınız süreç olarak tanımlanabilir. Burada ister temel yazarlık atölyesinde oluşturduğunuz kısa hikayeciklerden yola çıkacak isterseniz de yeni bir hikaye sürecine kapı aralayacaksınız.

Kazanımlar

– Temel Yazarlık Atölyesi ve Uygulama Atölyesi sonrasında katılımcılar karakter, olay, zaman ve mekan gibi konularda çocuk kitabı yazarlığı bağlamında geniş bir bilgi portföyü edinecek.

– Her bir katılımcının atölye sonrasında bir hikayesi olmuş olacak.

– Katılımcılar her fırsatta çocuk üzerine düşünecek ve çocuksu bakış açısına sahip olacak.

*Atölyemiz içerisinde birebir ve grup eğitim seçenekleri yer almaktadır.