Geleneksel Türk El Sanatları

Sanatçısı ile Sanat Bir Arada

Sedir Sanat her sanatın bir sanatçısı olduğuna, her insanda da mutlaka sanata bakan bir yön bulunduğuna inanmaktadır. Bu kapsamda düzenlediği atölyeler ile Sedir Sanat Geleneksel Türk El Sanatları içerisinde yer alan tüm branşların bir anlamda sanatçısını aramaktadır.

Çocuk, Yetişkin ve Güzel Sanatlara Hazırlık Geleneksel Türk El Sanatları Atölyeleri

Sedir Sanat İzmir’de Geleneksel Türk El Sanatları alanında ister Güzel Sanatlara Hazırlık ister Yetişkinlere Hobi isterse de Çocuklara Atölye Programları kapsamında olsun fark etmeksizin alanında yetişmiş akademi mezunu yetkin eğitmenleri eşliğinde farklı atölye programlarını hayata geçirebilmektedir.

Atölye Programları İçerisinde Yer Alan Branşlar

Bu söz konusu atölye programları içerisinde;

  • Tezhip
  • Minyatür
  • Hat
  • Kaligrafi
  • Ebru
  • Kalıp – Baskı
  • Bağlama – Boyama
  • Batik
  • Halı – Kilim Dokuma
  • Keçe

ve Geleneksel Türk El Sanatları alanına ait diğer atölyeler yer almaktadır.

İzmir Geleneksel Türk El Sanatları Atölye Programlarının Artıları

İzmir Geleneksel Türk El Sanatları kapsamında faaliyetlerine devam eden Sedir Sanat bir taraftan teorik eğitimleri katılımcılara aktarırken diğer taraftan da uygulamalı çalışmalar ile onların her anlamda atölye programına ait sahada yetkin olmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir anlamda katılımcılar; atölye programları sonrasında konulara detaylı bir şekilde vakıf olacak, kendi yeteneklerini geliştirecek, kişisel gelişimini artı unsurlarla pekiştirecek, yeni ve sanat dolu farklı bir çevre ile bir arada olacak ve uygulamalı eğitimler ile günlük hayatın getirdiği stresi kendisinden uzaklaştırarak dikkat ve odaklanma gibi sorunların da üstesinden gelecektir.

Sertifikalı Eğitim İlkesi ve Sedir Sanat

Düzenlediği tüm faaliyetlerde sertifikalı eğitim ilkesinden ödün vermeyen Sedir Sanat, Geleneksel Türk El Sanatları atölye programlarını başarı ile bitiren tüm katılımcılara program sonunda düzenlediği bir etkinlik ile sertifika teslim etmektedir.

İzmir Geleneksel Türk El Sanatları atölye programları ders süreleri atölyelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Birebir ya da Grup Eğitim Seçenekleri

Sedir Sanat birebir eğitim ya da grup eğitimi olarak iki farklı seçenek ile sunduğu Geleneksel Türk El Sanatları atölye programları kapsamında katılımcılara bir çok artı katmaktadır.

Estetik Bakış Açısı ve Farkındalık Elde Edeceksiniz

Sanat Kavramı, Sanat Tarihi, Uygarlık (Kültür) Tarihi, Temel Sanat Eğitimi, Tasarım ve İlkeleri, Temel Tasarım, Türk ve Doğu Sanatları Tarihi, Türk Süsleme Desenleri, Teknik Resim ve Perspektif gibi konularda temel bilgilerin, katılımcılara bazen teorik bazen de uygulamalı olarak aktarılacağı atölye programlarında şekil algısı, tasarım ve çizim yeteneği ile estetik bakış açısı gibi konularda farkındalık kazandırılacaktır.