Yetişkinlere Hobi Alanları

Estetik ve Bilgi ile Perçinlenmiş Değişim

Sedir Sanat İzmir’de büyük beğeni toplayan Yetişkinlere Hobi Atölyeleri ile her bir katılımcıda estetik ve bilgi ile perçinleşmiş çağdaş anlamda bireysel değişimi hedef almaktadır.

Kişiye Özel Uygulamalar

Birbirinden farklı ve zengin içeriklerin yer aldığı Yetişkinlere Hobi Atölyeleri’nde kişilerin ilgi ve yeteneklerine uygun olarak kaligrafi, hat, dramatik yazarlık, metin yazarlığı, fotoğraf, tiyatro, müzik, senaryo yazarlığı, film tasarım ve ahşap oyuncak yapım atölyesi gibi daha bir çok programı aktifleştirerek yaşanılabilir kılan Sedir Sanat düzenlediği tüm atölyelerde kişiye özel uygulama gerçekleştirmektedir.

Sanat ve Sosyal İletişim

Başka bir yönü ile sanat ve sosyal iletişimin ön planda tutulduğu yetişkinlere özel hobi atölyeleri ile katılımcıların sahip olduğu bazı alışkanlık ve becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Sedir Sanat yetişkinler için özel olarak hazırladığı atölye programlarında kişilerin çok yönlü geliştirilmesi, sosyal iletişim seviyesinin yükseltilmesi, insanı verimli ve etkin kılma, farklı düşünebilme ve yorumlayabilme kabiliyeti gibi kazanımların geliştirilmesine özellikle dikkat etmekte ve her bir bireyin kendine has psikolojik, sosyal, ruhsal, bilişsel ve duygusal özelliklerine hassasiyet göstermetkedir.

Sedir Sanat Yetişkinlere Hobi Atölyelerini;

Bilinçli ya da zorlama ile olsun farketmeksizin doğrudan bir değişimin içerisinde yer alan ve bu değişimin doğduğu günden öldüğü ana kadar devam ettiği gerçeğinden hareketle, insanın kendi isteği ile bu süreci yönlendirebilmesi ve hayatına anlam katabilmesi noktasında organize etmektedir.

Farklı Yetenek, İlgi ve Zeka Düzeylerine Özel

Sedir Sanat farklı alanlarda faaliyet gösteren ve yetenek, ilgi ve zeka düzeylerinin farklı olduğu kişilerin bir araya gelerek katılım sağladığı atölye programlarında; katılımcıların kendilerine en uygun alanı belirledikten sonra, belirlediği müfredat çerçevesinde çalışmasına aktif bir şekilde devam etmektedir.

Esas olarak atölye programları Sedir Sanat bünyesinde kişilerin kendini çok yönlü bir şekilde tanıması ve kendi kapasitelerini anlayabilmesi sonrasında; eksik kaldığını düşündüğü ya da ilgilenmek istediği alanlara ağırlık vererek kendisini tamamlama düşüncesi üzerine inşa edilmektedir.

Farklı Bir Soluk

Sedir Sanat yetişkinlere hobi atölyeleri ile günlük yaşamın getirdiği stresten uzakta katılımcılara farklı bir soluk getirmekte onlara;

  • Belirli hedefler oluşturarak Karasızlıkları Aşmak
  • Olaylara Farklı Bakış açıları ile yaklaşarak farkındalık oluşturmak
  • Dikkat ve Konsantrasyon eksikliğini gidererek özgüven duygusunu geliştirmek ve doğru kullanmasına yardım etmek
  • Zaman Yönetimi alışkanlığı kazandırmak
  • Soyal İletişimi kuvvetli duygularını ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilen ve
  • Stres Yönetme kabiliyetini kazandırtmayı hedeflemektedir.

Kitap, Aktivite, İşitsel ya da

İzmir’de Sedir Sanat tarafından organize edilen tüm atölye programlarında işlenilen konu ya da atölye programına uygun olarak çeşitli kitap, aktivite, işitsel ya da görsel ürün desteği ve yönlendirmesi gerçekleştirilmektedir.

Bireysel Değişim

Çok yönlü bireysel değişimin hedeflendiği Sedir Sanat Yetişkinlere Habi Atölyeleri ile insanların sosyal yaşam içerisinde daha etkili, verimli ve huzurlu olabilmesinin yolu açılmaktadır.

Çünkü Sedir Sanat insanın farklı öğrenme ve beslenme kaynakları yardımı ile ancak farkındalık oluşturabileceği ve kendi çizgisini sadece bu yolla yakalayabileceği gerçeğine inanmaktadır.